Topluluk Kuralları

Topluluk Kuralları

Kullanıcıların birbirlerine karşı saygılı olması zorunludur.

Üyelerin birbirlerine yaptığı ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve küfürlü yorumlara müsamaha gösterilmeyecektir. Böyle durumda yorumlara müdahale edilecektir.

Kullanıcılar tarafından gelen, insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı içerik ve yorumları yayınlamama hakkını filizrengi.com saklı tutmaktadır.

Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmemektedir. Bu tür yorumların silinmesi, gerekli kişilere uyarı gönderilmesi hakkını filizrengi.com saklı tutmaktadır.

Daha sağlıklı bir tartışma ortamının olması için yapılan yorumlarda üyelerin, diğer kullanıcıların inançlarına ve görüşlerine saygı göstermeleri zorunludur.

Yorumlarda büyük harf kullanılmamalıdır.

Site içerisindeki yorumlar Türkçe olmalıdır.

Yapılan yorumlarda mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem verilmelidir. Bu nedenle anlaşılmayan yorumlarda, düzeltme ve silme hakkını filizrengi.com saklı tutmaktadır.

Herhangi bir ticari amaç ya da telif hakkı içeren yorumlara izin verilmeyecektir.

İnsanları kışkırtan, saldırgan bir kullanıcı adı seçilemez.

İçeriğin konusundan sapmayarak yapılan yorumlar olası tartışmaların engellenmesine yardımcı olacaktır. Aksi takdirde yorumlarınız filizrengi.com’nun takdirine bağlı olarak silinebilir.

Kullanıcıların kendi güvenlikleri açısından kişisel ve özel bilgilerini paylaşmaması gerekmektedir.

Filizrengi veya moderatör kararı hakkında yapılan saldırgan yorumların silinme olasılığı vardır.

Filizrengi çalışanlarına, hakaret ve küfür içeren yorumlar yapan kullanıcıların yorumlarını silme hakkını filizrengi.com saklı tutmaktadır.

Spam mesajlar göndermek yasaktır. Aynı ve benzer mesajlar birden fazla kere gönderildiğinde de müdahale edilecektir.

Yargı mercilerine saygısızlık içeren veya içerme ihtimali olan yorumlara müsamaha gösterilmez. Yürümekte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.

Close