Sinema-TV

Yeni Yılın Heyecanla Beklenen Yerli Filmleri

2019 yılında izleyicileri sinema salonlarına hapsedecek filmler geliyor. Bu listemizde sizlere en çok konuşulacak ve beklentilerin yüksek olduğu yapımları sıraladık. Yeni yıl sinemada insanların yüzünü güldürmeye hazır.

1)Organize İşler: Sazan SarmalıOrganize İşler: Sazan Sarmalı

Organize İşler filminin devam filmi olarak gösterime girecek olan yapımın senaryosu ve yönetmenliği, filmin oyuncu kadrosunda da yer alan Yılmaz Erdoğan’a ait. Film, Asım Noyan ve çetesinin türlü yalan ve oyunlarla insanları dolandırıp, gireceği maceraları konu alıyor. 1 Ocak 2019 da vizyona girecek yeni yılın ilk filmi, usta oyuncu kadrosuyla rekorlara göz kırpacak gibi.

2)ÇiçeroÇiçero

18 Ocak 2019 da vizyona girecek olan biyografik drama filmi yeni yılın en çok dikkat çeken yapımları arasında olmaya aday. 20. Yüzyılın en büyük casusu olarak bilinen İlyas Bazna’nın, Çiçero kod adıyla Almanlar için casusluk yapma hikâyesi konu alınmış. Savaşın gidişatını değiştiren Çiçero, T4 operasyonuyla engellilere yapılan katliamları engelleyemiyor. Engellilerin bu dönemde yaşadığı trajik olayların beyaz perdeye yansıtıldığı film için beklentiler yüksek gibi görünüyor. Tabi bunda usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun başrolde yer almasının da etkisi büyük.

3)Karakomik Filmler 2 AradaKarakomik Filmler 1:Macera-2arada

Başarılı oyuncu Cem Yılmaz’ın yazıp yönetmenliğini üstlendiği film, 18 Ocak 2019 da vizyona girecek.  Komedi türünün ilk örneklerinden olacak yapım ‘’bir filmde iki film’’ formatıyla izleyicinin karşısına çıkacak. Yeni yılın merakla beklenen yapımları arasında yer alıyor.

4)Recep İvedik 6Recep İvedik 6

Recep İvedik serisinin 6. devam filmi olan yapımda, Recep İvedik gireceği maceralarla yine insanları kahkahaya doyuracak gibi. Yeni yılın merakla beklenen filmi 7 Şubat 2019 tarihinde izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

5)Mucize 2: AşkMucize 2:Aşk

Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği, Mucize filminin devamı olan yapım 1 Mart 2019 da vizyona girecek. Engelli olması sebebiyle ötekileştirilen Aziz’in çok sevdiği karısı ve onu seven insanların desteğiyle nasıl hayata tutunduğu gözler önüne seriliyor. Büyük bir aşk ve başarı öyküsü olan film beklentileri fazlasıyla karşılayacağa benziyor. Yaşanmış gerçek bir öyküden uyarlanan dram türündeki yapım, yeni yılda izleyicileri gözyaşlarına boğmaya aday filmlerden.

6)Turkish’i DondurmaTurkish’i Dondurma

Film, Çanakkale Savaşı sırasında Avusturya’da yaşayan iki Türk gencinin, ülkeleri için verdikleri mücadeleyi anlatıyor. Geçimlerini dondurma satarak sağlayan bu gençler, İngilizlerin Avusturya’da Türkler aleyhine propaganda yaptığını ve asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenirler. Ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi burada vermeye karar veren gençler, bu uğurda büyük fedakârlıklar yaparlar. Yaşanmış gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmin kadrosunda yabancı aktörler de yer alıyor. 14 Mart 2019’da vizyona girecek film, yeni yılın beklentisi yüksek yapımları arasında.

7)Karakomik Filmler 2: EmanetKarakomik Filmler 2: Emanet

Serinin devam filmi olan yapım, 15 Mart 2019’da vizyona girecek. Cem Yılmaz,  yeni yılın en çok konuşulanları arasında olmaya aday.

Bilgilendirme

2019 yılına girdiğimiz günlerde Türk Sinema sektöründe Mars Cinema Group ile yapımcılar arasında ‘’bilet payı’’ ve ‘’kampanyalı bilet uygulamaları’’ konusunda anlaşmazlıklar meydana gelmişti. Yapımcılar, bilet fiyatlarının artmasına paralel olarak kendi paylarının artmamasından ve mısırlı bilet kampanyalarından pay alamamalarından dolayı Mars Cinema Group ile anlaşmazlığa düşmüştü. Bununla beraber filmler belirlenen vizyon tarihlerinde vizyona girmemiş ve tarihlerde değişiklikler olmuştu. Sinemada yaşanan krizin çözümü için TBMM’ye verilen önerge oy çokluğu ile kabul edilmiş ve kriz çözüme kavuşmuştu. Filmlerin güncellenen yeni vizyon tarihleri şu şekilde :

  • ORGANİZE İŞLER SAZAN SARMALI- 1 ŞUBAT 2019
  • ÇİÇERO – 18 OCAK 2019
  • KARAKOMİK FİLMLER: 2 ARADA – 18 EKİM 2019
  • RECEP İVEDİK 6 – BELİRSİZ
  • MUCİZE 2: AŞK – 5 ARALIK 2019
  • TURKİSH’İ DONDURMA – 15 MART 2019
  • KARAKOMİK FİLMLER: EMANET – 16 OCAK 2020

 

Etiketler
Devamını Göster

Emre Şahin

Emre Şahin. 25 yaşında. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik bölümü mezunu. İletişim: shnemree23@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close